5017711 | Feather Bloom Sisal, Cornflower - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017711 |
| Pattern Name | Feather Bloom Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 65 1/2" (166CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017711 | Feather Bloom Sisal, Cornflower - Schumacher Wallpaper
5017711 | Feather Bloom Sisal, Cornflower - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017711 |
| Pattern Name | Feather Bloom Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 65 1/2" (166CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017711 |
| Pattern Name | Feather Bloom Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 65 1/2" (166CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |












