6022121.16.0 | Just Checking, Wheat - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022121.16.0 |
| Pattern Name | Just Checking |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 13.25" |
| Horz. Repeat | 13.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | BLEACH CLEANABLE 2000 LIGHTFASTNESS HRS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022121.16.0 | Just Checking, Wheat - Donghia Fabric
6022121.16.0 | Just Checking, Wheat - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022121.16.0 |
| Pattern Name | Just Checking |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 13.25" |
| Horz. Repeat | 13.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | BLEACH CLEANABLE 2000 LIGHTFASTNESS HRS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022121.16.0 |
| Pattern Name | Just Checking |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 13.25" |
| Horz. Repeat | 13.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 100% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | BLEACH CLEANABLE 2000 LIGHTFASTNESS HRS |













