76944 | Brimfield, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76944 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Prairie |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% VISCOSE, 65% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





76944 | Brimfield, Leaf - Schumacher Fabric
76944 | Brimfield, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76944 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Prairie |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% VISCOSE, 65% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76944 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Prairie |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 35% VISCOSE, 65% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |













