76946 | Brimfield, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76946 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




76946 | Brimfield, Terracotta - Schumacher Fabric
76946 | Brimfield, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76946 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Check/Plaid |
Original: $189.00
-65%$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76946 |
| Pattern Name | Brimfield |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Check/Plaid |













