82333 | Aldridge Wool Houndstooth, Cider - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82333 |
| Pattern Name | Aldridge Wool Houndstooth |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/8" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WORSTED WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



82333 | Aldridge Wool Houndstooth, Cider - Schumacher Fabric
82333 | Aldridge Wool Houndstooth, Cider - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82333 |
| Pattern Name | Aldridge Wool Houndstooth |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/8" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WORSTED WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82333 |
| Pattern Name | Aldridge Wool Houndstooth |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/8" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WORSTED WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |













