83814 | Hibiscus, Citron Vert - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83814 |
| Pattern Name | Hibiscus |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 1/2" (138CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% ACRYLIC, 20% NYLON, 13% POST-CONSUMER POLYESTER, 42% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




83814 | Hibiscus, Citron Vert - Schumacher Fabric
83814 | Hibiscus, Citron Vert - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83814 |
| Pattern Name | Hibiscus |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 1/2" (138CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% ACRYLIC, 20% NYLON, 13% POST-CONSUMER POLYESTER, 42% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83814 |
| Pattern Name | Hibiscus |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 1/2" (138CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18 3/4" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% ACRYLIC, 20% NYLON, 13% POST-CONSUMER POLYESTER, 42% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Floral |














