85622 | Briony Stripe, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85622 |
| Pattern Name | Briony Stripe |
| Collection | New Traditional |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85622 | Briony Stripe, Leaf - Schumacher Fabric
85622 | Briony Stripe, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85622 |
| Pattern Name | Briony Stripe |
| Collection | New Traditional |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $199.50
-65%$199.50
$69.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85622 |
| Pattern Name | Briony Stripe |
| Collection | New Traditional |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |






















