85682 | Rosalind Tassel Trim, Sky - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Schumacher Trim Product 85682 pattern name Rosalind Tassel Trim color name Sky from the collection New Traditional. Enjoy this amazing Trim. A classic trim made of silky mercerized cotton, Rosalind Tassel Trim adds marvelous movement and texture to upholstery and window treatments. Memo are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85682 |
| Pattern Name | Rosalind Tassel Trim |
| Collection | New Traditional |
| Width | 2 1/8" (5CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERCERIZED COTTON |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85682 | Rosalind Tassel Trim, Sky - Schumacher Trim
85682 | Rosalind Tassel Trim, Sky - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Schumacher Trim Product 85682 pattern name Rosalind Tassel Trim color name Sky from the collection New Traditional. Enjoy this amazing Trim. A classic trim made of silky mercerized cotton, Rosalind Tassel Trim adds marvelous movement and texture to upholstery and window treatments. Memo are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85682 |
| Pattern Name | Rosalind Tassel Trim |
| Collection | New Traditional |
| Width | 2 1/8" (5CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERCERIZED COTTON |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
$136.50
85682 | Rosalind Tassel Trim, Sky - Schumacher Trim—
$136.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Schumacher Trim Product 85682 pattern name Rosalind Tassel Trim color name Sky from the collection New Traditional. Enjoy this amazing Trim. A classic trim made of silky mercerized cotton, Rosalind Tassel Trim adds marvelous movement and texture to upholstery and window treatments. Memo are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85682 |
| Pattern Name | Rosalind Tassel Trim |
| Collection | New Traditional |
| Width | 2 1/8" (5CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERCERIZED COTTON |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |





















