85870 | Jungle Vine, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85870 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 23% LINEN, 77% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85870 | Jungle Vine, Oat - Schumacher Fabric
85870 | Jungle Vine, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85870 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 23% LINEN, 77% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85870 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 23% LINEN, 77% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |














