85890 | Rosie Posy Woven, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85890 |
| Pattern Name | Rosie Posy Woven |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% COTTON, 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85890 | Rosie Posy Woven, Red - Schumacher Fabric
85890 | Rosie Posy Woven, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85890 |
| Pattern Name | Rosie Posy Woven |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% COTTON, 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Original: $269.50
-65%$269.50
$94.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85890 |
| Pattern Name | Rosie Posy Woven |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/4" (34CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% COTTON, 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |














