85912 | Taos Grid, Pink - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85912 |
| Pattern Name | Taos Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85912 | Taos Grid, Pink - Schumacher Fabric
85912 | Taos Grid, Pink - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85912 |
| Pattern Name | Taos Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Check/Plaid |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85912 |
| Pattern Name | Taos Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Check/Plaid |













