85951 | Betsy'S Chicken Embroidery, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85951 |
| Pattern Name | Betsy'S Chicken Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% SPUN POLYESTER, 90% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85951 | Betsy'S Chicken Embroidery, Ivory - Schumacher Fabric
85951 | Betsy'S Chicken Embroidery, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85951 |
| Pattern Name | Betsy'S Chicken Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% SPUN POLYESTER, 90% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85951 |
| Pattern Name | Betsy'S Chicken Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% SPUN POLYESTER, 90% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Birds |












