86040 | Cadence Linen Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86040 |
| Pattern Name | Cadence Linen Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 44" (112CM) |
| Vertical Repeat | 72" (183CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% WOOL, 9% POLYCOTTON, 62% LINEN, 7% POLYESTER, 18% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86040 | Cadence Linen Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
86040 | Cadence Linen Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86040 |
| Pattern Name | Cadence Linen Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 44" (112CM) |
| Vertical Repeat | 72" (183CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% WOOL, 9% POLYCOTTON, 62% LINEN, 7% POLYESTER, 18% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86040 |
| Pattern Name | Cadence Linen Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 44" (112CM) |
| Vertical Repeat | 72" (183CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% WOOL, 9% POLYCOTTON, 62% LINEN, 7% POLYESTER, 18% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Check/Plaid |













