86570 | Modern Botanical Embroidery, Paradise - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86570 |
| Pattern Name | Modern Botanical Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 50 7/8" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 50 7/8" (129CM) |
| Vertical Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% ACRYLIC, 59% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86570 | Modern Botanical Embroidery, Paradise - Schumacher Fabric
86570 | Modern Botanical Embroidery, Paradise - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86570 |
| Pattern Name | Modern Botanical Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 50 7/8" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 50 7/8" (129CM) |
| Vertical Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% ACRYLIC, 59% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86570 |
| Pattern Name | Modern Botanical Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 50 7/8" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 50 7/8" (129CM) |
| Vertical Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% ACRYLIC, 59% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Floral |














