86581 | Campbell Plaid, Forest - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86581 |
| Pattern Name | Campbell Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86581 | Campbell Plaid, Forest - Schumacher Fabric
86581 | Campbell Plaid, Forest - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86581 |
| Pattern Name | Campbell Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86581 |
| Pattern Name | Campbell Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |













