86821 | Elkhart Performance, Yellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86821 |
| Pattern Name | Elkhart Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 7/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% POLYESTER, 22% COTTON, 4% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86821 | Elkhart Performance, Yellow - Schumacher Fabric
86821 | Elkhart Performance, Yellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86821 |
| Pattern Name | Elkhart Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 7/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% POLYESTER, 22% COTTON, 4% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86821 |
| Pattern Name | Elkhart Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 7/8" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% POLYESTER, 22% COTTON, 4% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Check/Plaid |













