86851 | Skyline Plaid, Merlot - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86851 |
| Pattern Name | Skyline Plaid |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 5/8" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 69% COTTON, 31% POLYESTER, 7% POLYCOTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86851 | Skyline Plaid, Merlot - Schumacher Fabric
86851 | Skyline Plaid, Merlot - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86851 |
| Pattern Name | Skyline Plaid |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 5/8" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 69% COTTON, 31% POLYESTER, 7% POLYCOTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86851 |
| Pattern Name | Skyline Plaid |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 5/8" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 69% COTTON, 31% POLYESTER, 7% POLYCOTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |













