87693 | Merrick Performance Plaid, Garnet - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87693 |
| Pattern Name | Merrick Performance Plaid |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 32% POLYESTER, 48% RECYCLED COTTON, 20% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





87693 | Merrick Performance Plaid, Garnet - Schumacher Fabric
87693 | Merrick Performance Plaid, Garnet - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87693 |
| Pattern Name | Merrick Performance Plaid |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 32% POLYESTER, 48% RECYCLED COTTON, 20% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87693 |
| Pattern Name | Merrick Performance Plaid |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 32% POLYESTER, 48% RECYCLED COTTON, 20% RECYCLED POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Check/Plaid |













