AF16137 | Belvedere Fabric Book, Stockbridge, Lavender and Blue - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16137 |
| Pattern Name | Stockbridge |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 36 (91.44 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 18000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AF16137 | Belvedere Fabric Book, Stockbridge, Lavender and Blue - Anna French Fabric
AF16137 | Belvedere Fabric Book, Stockbridge, Lavender and Blue - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16137 |
| Pattern Name | Stockbridge |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 36 (91.44 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 18000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |
Original: $228.80
-65%$228.80
$80.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16137 |
| Pattern Name | Stockbridge |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 36 (91.44 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 18000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |












