AF16158 | Belvedere Fabric Book, Antoinette, Beige - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16158 |
| Pattern Name | Antoinette |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 22 (55.88 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AF16158 | Belvedere Fabric Book, Antoinette, Beige - Anna French Fabric
AF16158 | Belvedere Fabric Book, Antoinette, Beige - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16158 |
| Pattern Name | Antoinette |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 22 (55.88 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16158 |
| Pattern Name | Antoinette |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 22 (55.88 cm) |
| Construction | 48% Linen, 39% Cotton, 13% Nylon |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |












