AF16169 | Belvedere Fabric Book, Dalton, Green - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16169 |
| Pattern Name | Dalton |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 87 (220.98 cm) |
| Construction | 51% Cotton, 49% Linen |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AF16169 | Belvedere Fabric Book, Dalton, Green - Anna French Fabric
AF16169 | Belvedere Fabric Book, Dalton, Green - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16169 |
| Pattern Name | Dalton |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 87 (220.98 cm) |
| Construction | 51% Cotton, 49% Linen |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
Original: $150.40
-65%$150.40
$52.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16169 |
| Pattern Name | Dalton |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 87 (220.98 cm) |
| Construction | 51% Cotton, 49% Linen |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 20000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |












