AW16102 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Robin's Egg - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16102 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AW16102 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Robin's Egg - Anna French Fabric
AW16102 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Robin's Egg - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16102 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $216.00
-65%$216.00
$75.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16102 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












