AW16109 | Belvedere Fabric Book, Campania Paisley, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16109 |
| Pattern Name | Campania Paisley |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 7 (17.78 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 56% Viscose, 24% Linen, 20% Cotton |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AW16109 | Belvedere Fabric Book, Campania Paisley, Lavender - Anna French Fabric
AW16109 | Belvedere Fabric Book, Campania Paisley, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16109 |
| Pattern Name | Campania Paisley |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 7 (17.78 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 56% Viscose, 24% Linen, 20% Cotton |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16109 |
| Pattern Name | Campania Paisley |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 7 (17.78 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 56% Viscose, 24% Linen, 20% Cotton |
| Backing | Backing suggested for uph |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Paisley |












