AW16117 | Belvedere Fabric Book, Pradesh, Natural - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16117 |
| Pattern Name | Pradesh |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 70% Silk, 30% Cotton |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 5000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AW16117 | Belvedere Fabric Book, Pradesh, Natural - Anna French Fabric
AW16117 | Belvedere Fabric Book, Pradesh, Natural - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16117 |
| Pattern Name | Pradesh |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 70% Silk, 30% Cotton |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 5000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Original: $136.00
-65%$136.00
$47.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16117 |
| Pattern Name | Pradesh |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 70% Silk, 30% Cotton |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 5000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |












