AW16119 | Belvedere Fabric Book, Darcey Damask, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16119 |
| Pattern Name | Darcey Damask |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 7000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AW16119 | Belvedere Fabric Book, Darcey Damask, Lavender - Anna French Fabric
AW16119 | Belvedere Fabric Book, Darcey Damask, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16119 |
| Pattern Name | Darcey Damask |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 7000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Damask |
Original: $124.80
-65%$124.80
$43.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16119 |
| Pattern Name | Darcey Damask |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 13.5 (34.29 cm) |
| Repeat V | 24.5 (62.23 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for light uph |
| Abrasion | 7000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Damask |












