F1837 Fern | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# F1837 Fern. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1837 Fern |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1837 Fern | Green, Solid - Greenhouse Fabric
F1837 Fern | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# F1837 Fern. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1837 Fern |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
$48.00
F1837 Fern | Green, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# F1837 Fern. Enjoy this impeccable Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1837 Fern |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |












