F1838 Parrot | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern# F1838 Parrot. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1838 Parrot |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1838 Parrot | Green, Solid - Greenhouse Fabric
F1838 Parrot | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern# F1838 Parrot. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1838 Parrot |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
$48.00
F1838 Parrot | Green, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern# F1838 Parrot. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F1838 Parrot |
| Width | 54" |
| Direction | Non-Directional |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |












