F2736 Sapphire | Blue, Animal/Insect - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU F2736 Sapphire. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F2736 Sapphire |
| Width | 60" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1CAL 117 |
| Country of origin | China |
| Content | 95% Polyester, 5% Linen With 100% Rayon Embroidery |
| Theme | Blue |
| Color | Animal/Insect |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F2736 Sapphire | Blue, Animal/Insect - Greenhouse Fabric
F2736 Sapphire | Blue, Animal/Insect - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU F2736 Sapphire. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F2736 Sapphire |
| Width | 60" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1CAL 117 |
| Country of origin | China |
| Content | 95% Polyester, 5% Linen With 100% Rayon Embroidery |
| Theme | Blue |
| Color | Animal/Insect |
$128.00
F2736 Sapphire | Blue, Animal/Insect - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU F2736 Sapphire. Enjoy this fabulous Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F2736 Sapphire |
| Width | 60" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1CAL 117 |
| Country of origin | China |
| Content | 95% Polyester, 5% Linen With 100% Rayon Embroidery |
| Theme | Blue |
| Color | Animal/Insect |












