F5659 Denim | Blue, Check/Plaid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Find Greenhouse Fabric Item F5659 Denim. Enjoy this superb Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F5659 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F5659 Denim | Blue, Check/Plaid - Greenhouse Fabric
F5659 Denim | Blue, Check/Plaid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Find Greenhouse Fabric Item F5659 Denim. Enjoy this superb Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F5659 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Check/Plaid |
$48.00
F5659 Denim | Blue, Check/Plaid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Find Greenhouse Fabric Item F5659 Denim. Enjoy this superb Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F5659 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Check/Plaid |












