F6438 Ecru | Beige, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU F6438 Ecru. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6438 Ecru |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 93% Polyester, 7% Linen |
| Theme | Beige |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6438 Ecru | Beige, Texture - Greenhouse Fabric
F6438 Ecru | Beige, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU F6438 Ecru. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6438 Ecru |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 93% Polyester, 7% Linen |
| Theme | Beige |
| Color | Texture |
$58.00
F6438 Ecru | Beige, Texture - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU F6438 Ecru. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6438 Ecru |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 93% Polyester, 7% Linen |
| Theme | Beige |
| Color | Texture |












