F6449 Mushroom | Grey, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item F6449 Mushroom. Enjoy this extraordinary Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6449 Mushroom |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 94% Polyester, 6% Acrylic |
| Theme | Grey |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6449 Mushroom | Grey, Solid - Greenhouse Fabric
F6449 Mushroom | Grey, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item F6449 Mushroom. Enjoy this extraordinary Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6449 Mushroom |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 94% Polyester, 6% Acrylic |
| Theme | Grey |
| Color | Solid |
$48.00
F6449 Mushroom | Grey, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item F6449 Mushroom. Enjoy this extraordinary Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6449 Mushroom |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 94% Polyester, 6% Acrylic |
| Theme | Grey |
| Color | Solid |












