F6461 Indigo | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern F6461 Indigo. Enjoy this dazzling Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6461 Indigo |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6461 Indigo | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
F6461 Indigo | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern F6461 Indigo. Enjoy this dazzling Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6461 Indigo |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |
$48.00
F6461 Indigo | Blue, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern F6461 Indigo. Enjoy this dazzling Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6461 Indigo |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |












