F6468 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern# F6468 Denim. Enjoy this stylish Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6468 Denim |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6468 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
F6468 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern# F6468 Denim. Enjoy this stylish Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6468 Denim |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
$58.00
F6468 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern# F6468 Denim. Enjoy this stylish Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6468 Denim |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | 0 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |












