F6482 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item F6482 Denim. Enjoy this beautiful Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6482 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6482 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
F6482 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item F6482 Denim. Enjoy this beautiful Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6482 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
$58.00
F6482 Denim | Blue, Texture - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item F6482 Denim. Enjoy this beautiful Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6482 Denim |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |












