F6487 Federal | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Product# F6487 Federal. Enjoy this charming Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6487 Federal |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6487 Federal | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
F6487 Federal | Blue, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Product# F6487 Federal. Enjoy this charming Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6487 Federal |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |
$48.00
F6487 Federal | Blue, Texture - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Product# F6487 Federal. Enjoy this charming Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6487 Federal |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Texture |












