F6493 Azure | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU F6493 Azure. Enjoy this extraordinary Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6493 Azure |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6493 Azure | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
F6493 Azure | Blue, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU F6493 Azure. Enjoy this extraordinary Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6493 Azure |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |
$58.00
F6493 Azure | Blue, Solid - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU F6493 Azure. Enjoy this extraordinary Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6493 Azure |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Blue |
| Color | Solid |












