F6508 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Pattern F6508 Pine. Enjoy this beautiful Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6508 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6508 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
F6508 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Pattern F6508 Pine. Enjoy this beautiful Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6508 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
$58.00
F6508 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Pattern F6508 Pine. Enjoy this beautiful Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6508 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |












