F6511 Bottle | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number F6511 Bottle. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6511 Bottle |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6511 Bottle | Green, Texture - Greenhouse Fabric
F6511 Bottle | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number F6511 Bottle. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6511 Bottle |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
$58.00
F6511 Bottle | Green, Texture - Greenhouse Fabric—
$58.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number F6511 Bottle. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6511 Bottle |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |












