F6516 Arbor | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU F6516 Arbor. Enjoy this impeccable Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6516 Arbor |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6516 Arbor | Green, Solid - Greenhouse Fabric
F6516 Arbor | Green, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU F6516 Arbor. Enjoy this impeccable Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6516 Arbor |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |
$48.00
F6516 Arbor | Green, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU F6516 Arbor. Enjoy this impeccable Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6516 Arbor |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Solid |












