F6517 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Pattern F6517 Pine. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6517 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6517 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
F6517 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Pattern F6517 Pine. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6517 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |
$48.00
F6517 Pine | Green, Texture - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Pattern F6517 Pine. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6517 Pine |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Green |
| Color | Texture |












