F6529 Nutmeg | Brown, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern F6529 Nutmeg. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6529 Nutmeg |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Brown |
| Color | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F6529 Nutmeg | Brown, Solid - Greenhouse Fabric
F6529 Nutmeg | Brown, Solid - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern F6529 Nutmeg. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6529 Nutmeg |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Brown |
| Color | Solid |
$48.00
F6529 Nutmeg | Brown, Solid - Greenhouse Fabric—
$48.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern F6529 Nutmeg. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | F6529 Nutmeg |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | China |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Brown |
| Color | Solid |












