Gwp-3743-121 | Torin Wc, Ash Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.121.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Purchase Lee Jofa Modern Wallpaper Item GWP-3743.121.0 pattern name Torin Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this ASH Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.121.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | ASH |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwp-3743-121 | Torin Wc, Ash Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.121.0
Gwp-3743-121 | Torin Wc, Ash Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.121.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Purchase Lee Jofa Modern Wallpaper Item GWP-3743.121.0 pattern name Torin Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this ASH Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.121.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | ASH |
| Theme | Textured |
$114.11
Original: $326.03
-65%Gwp-3743-121 | Torin Wc, Ash Textured - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3743.121.0—
$326.03
$114.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Purchase Lee Jofa Modern Wallpaper Item GWP-3743.121.0 pattern name Torin Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this ASH Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3743.121.0 |
| Pattern Name | Torin Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 4.92" |
| Horz. Repeat | 13.58" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | ASH |
| Theme | Textured |





