Gwp-3744-1121 | Glyph Wc, Charcoal Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1121.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Order Lee Jofa Modern Wallpaper Pattern number GWP-3744.1121.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this CHARCOAL Plaid Wallpaper. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1121.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | CHARCOAL |
| Theme | Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwp-3744-1121 | Glyph Wc, Charcoal Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1121.0
Gwp-3744-1121 | Glyph Wc, Charcoal Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1121.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Order Lee Jofa Modern Wallpaper Pattern number GWP-3744.1121.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this CHARCOAL Plaid Wallpaper. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1121.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | CHARCOAL |
| Theme | Plaid |
$327.60
Gwp-3744-1121 | Glyph Wc, Charcoal Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1121.0—
$327.60
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Order Lee Jofa Modern Wallpaper Pattern number GWP-3744.1121.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this CHARCOAL Plaid Wallpaper. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1121.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | CHARCOAL |
| Theme | Plaid |





