Gwp-3744-1311 | Glyph Wc, Steel Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1311.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Save on Lee Jofa Modern Wallpaper Product# GWP-3744.1311.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this STEEL Plaid Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1311.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | STEEL |
| Theme | Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwp-3744-1311 | Glyph Wc, Steel Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1311.0
Gwp-3744-1311 | Glyph Wc, Steel Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1311.0
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Save on Lee Jofa Modern Wallpaper Product# GWP-3744.1311.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this STEEL Plaid Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1311.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | STEEL |
| Theme | Plaid |
$114.66
Original: $327.60
-65%Gwp-3744-1311 | Glyph Wc, Steel Plaid - Lee Jofa Modern Wallpaper - Gwp-3744.1311.0—
$327.60
$114.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard minimum 10 yard then 1 yard increments.
Save on Lee Jofa Modern Wallpaper Product# GWP-3744.1311.0 pattern name Glyph Wc from the collection Kelly Wearstler Glyph Wallcovering. Enjoy this STEEL Plaid Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWP-3744.1311.0 |
| Pattern Name | Glyph Wc |
| Collection | Kelly Wearstler Glyph Wallcovering |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 25.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | STEEL |
| Theme | Plaid |





