Jp13400006 | Botany Bay, Jade - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | JP13400006 |
| Pattern Name | Botany Bay |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | HALF DROP |
| Pattern Repeat Length | 43.25" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| FIBER CONTENT | 82% VISCOSE 18% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Birds |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jp13400006 | Botany Bay, Jade - Old World Weavers Fabric
Jp13400006 | Botany Bay, Jade - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | JP13400006 |
| Pattern Name | Botany Bay |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | HALF DROP |
| Pattern Repeat Length | 43.25" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| FIBER CONTENT | 82% VISCOSE 18% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Birds |
Original: $306.00
-65%$306.00
$107.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | JP13400006 |
| Pattern Name | Botany Bay |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | HALF DROP |
| Pattern Repeat Length | 43.25" |
| Pattern Repeat Width | 27" |
| FIBER CONTENT | 82% VISCOSE 18% LINEN |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Birds |












