S3699 Beach | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product# S3699 Beach. Enjoy this beautiful Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3699 Beach |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3699 Beach | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
S3699 Beach | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product# S3699 Beach. Enjoy this beautiful Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3699 Beach |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |
$128.00
S3699 Beach | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product# S3699 Beach. Enjoy this beautiful Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3699 Beach |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |












