S3704 Fawn | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU S3704 Fawn. Enjoy this exceptional Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3704 Fawn |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3704 Fawn | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
S3704 Fawn | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU S3704 Fawn. Enjoy this exceptional Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3704 Fawn |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |
$108.00
S3704 Fawn | Texture, Beige - Greenhouse Fabric—
$108.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU S3704 Fawn. Enjoy this exceptional Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3704 Fawn |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |












