S3710 Shale | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Item S3710 Shale. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3710 Shale |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3710 Shale | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
S3710 Shale | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Item S3710 Shale. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3710 Shale |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |
$128.00
S3710 Shale | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Item S3710 Shale. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3710 Shale |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |












