S3717 Chrome | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU S3717 Chrome. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3717 Chrome |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3717 Chrome | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3717 Chrome | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU S3717 Chrome. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3717 Chrome |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$98.00
S3717 Chrome | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric SKU S3717 Chrome. Enjoy this solid Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3717 Chrome |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












