S3718 Antique Linen | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S3718 Antique Linen. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3718 Antique Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3718 Antique Linen | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
S3718 Antique Linen | Texture, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S3718 Antique Linen. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3718 Antique Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |
$98.00
S3718 Antique Linen | Texture, Beige - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S3718 Antique Linen. Enjoy this enchanting Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3718 Antique Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Beige |












